Utställning


Klicka på deras namn om du vill se resultaten var katt för sig.
PR SC S*Medaljens Vivienne Westwood
 SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM
 

 

Foton och film finns här!



Lienne

Upp!

BILDER OCH FILMER FRÅN UTSTÄLLNINGAR KOMMER NEDAN

 



Förstora och kolla på denna videon när Lienne sitter och väntar på uppvisning :)
Första utställningen, 17/9-2011

Filmsnuttar: Tobias Törnlind/Team Santos Hemsida

Lienne i sin bur på sin första utställning MSK 17/9-2011.

 

2017

MSK Mellansvenska kattklubben, Eskilstuna 2/9
PR SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 8 Hannah Jensen CAPIB
JKK Järva Kattklubb, Stockholm 12/8
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 10 Malin Sundqvist CAP PREMIER BIV NOM BIS
SC Speed Cat Club, Stockholm 29/7
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 10 Kristina Rautio CAP BIV NOM BIS
NERK Nerikes kattklubb, Örebro 3/6
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 10 Malin Sundqvist CAP NOM
NERK Nerikes kattklubb, Örebro 21/1
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Mirek Skotarczyk HP

2016

JKK Järva kattklubb, Solvalla 13-14/8
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 16   BIS AVELSHONA 63,3 poäng
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 16   BIS AVELSHONA 43,3 poäng
SE*For Keeps Klass 17   2 BIS Uppfödning 44 poäng
UK Uppsala kattklubb, Uppsala 18/6
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Mats Askett HP BIS AVELSHONA 63,3 poäng
SE*For Keeps Klass 17   BIS Uppfödning 52 poäng
GEK Gestrica kattklubb, Sandviken 21-22/5
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Michael Edström HP BIS AVELSHONA 60 poäng
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Jörgen Frithiof HP BIS AVELSHONA 60 poäng
SE*For Keeps Klass 17   BIS Uppfödning 52 poäng
SE*For Keeps Klass 17   BIS Uppfödning 45 poäng

2015

WW World Winner Show 2015, Malmö 24-25/10
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Jörgen Billing HP
MSK Mellansvenska Kattklubben, Eskilstuna 5/9
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Lena Björkander HP
NERK Nerikes Kattklubb, Örebro 7/2
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Maud Olsen Johansson HP BIS AVELSHONA 60 poäng
FRÄS Fräsets Kattklubb, Rasbo 3-4/1
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Mats Askett HP BIS AVELSHONA
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1, 16 Karl Preiss  HP, 2 BIS AVELSHONA

2014

RUROK Kirkkonummi, Finland 20-21/12
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Kristiina Rautio HP, 3/4 i BIV
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Tellervo Kass  HP
 BIRKA Birka Kattklubb Skogås 22-23/11
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Lone Lund HP (slagen av sin dotter)
SC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 1 Geir Edvardsen  HP, upp till NOM (slagen av sin dotter)
FRÄSET Fräsets Kattklubb Rasbo 4-5/1
SC S*Medaljens Vivenne Westwood Klass 1, 16 Veikko Saarela HP BIS AVELSHONA
SC S*Medaljens Vivenne Westwood Klass 1, 16 Mats Askett HP, upp till NOM

2013

ÄK Föreningen Ädelkatten Göteborg 7-8/12
SC S*Medaljens Vivenne Westwood Klass 1, 16 Mira Fonzén HP
SC S*Medaljens Vivenne Westwood Klass 1, 16 Fabio Brambilla HP
NORAK Norsk Rasekatt Klubb Oslo 8-9/6
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Michael Edström CACS SUPREME CHAMPION NOM
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Veikko Saarela CACS NOM
HÄK Hälsingekatten Bollnäs 25-26/5
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Sirpa Lindelöf CACS NOM BIS
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Mats Askett CACS NOM & rösterl
VRK Västerås Kattklubb Västerås 4-5/5
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Hannah Jensen CACS BIV NOM BIS med ALLA röster!!
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Michael Edström CACS NOM & en röst!
BJK Björkstakatten Umeå 13-14/4
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Anette Engvall CACS NOM
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Michael Edström CACS
SK Stockholms Kattklubb Sollentuna 30-31/3
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Åsa Hammarlund CACS NOM
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Jørgen Billing CACS BIV NOM
ÖSTK Östkatten Nyköping 3/3
GIC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 3 Jørgen Billing CACS NOM
NERK Nerikes Kattklubb Örebro 2-3/2
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Anne Køhn CAGCIB (3) Grand Int. Champion NOM
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Lena Björkander EX2 (4)
JKK Järva Kattklubb Sollentuna 19-20/1
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Glenn Sjöbom CAGCIB BIS AVELSHONA
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Jörgen Frithiof CAGCIB (3) BIS AVELSHONA
FRÄSET Kattklubben Fräset Rasbo 5-6/1
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Dorte Kaae Ex2
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5, 16 Pia Nyman Ex3/4 BIS AVELSHONA

 2012

TUROK Åbo Raskattförening Åbo 24-25/11
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Fabio Brambilla EX2
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Sirpa Lindelöf CAGCIB NOM
LIRAK Lillestrøm Rasekattklubb Lørenskog 5-6/5
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Francoise Milcent-Dubois CAGCIB
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Yan Roca Folch CAGCIB
SK Stockholms Kattklubb Stockholm 31/3-1/4
IC S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 5 Hannah Jensen EX2, Bäst pälskvalité
CH S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 7 Raymond A Saetre CACIB (2) Internationell Champion
Racekattklubben Rødovre 10/3
CH S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 7 Bette Lind CACIB
Katteklubben Rødovre 10/3
CH S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 7 Anne Køhn CACIB
DARAK Dansk Racekatte Klub Rødovre 10/3
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 9 Raymond Alessandro Saetre CAC (4) Champion
NERK Nerikes Kattklubb Örebro 3-4/3
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 9 Aliosha Romero EX2 (3)
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 9 Annelie Persson CAC (3)
GRK Göteborgs Raskattklubb Mölndal 11/2
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 9 Lene Glem CAC
FRÄS Fräsets Kattklubb Uppsala 7-8/1
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Sirpa Lindelöf EX1
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Dietmar Sagurski EX1 NOM (4)

2011

JKK Järva kattklubb Upplands Väsby 19-20/11
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Eva Porat EX1 (4) BIV u/j NOM
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Aliosha Romero EX1 (4)
TCC Top Cat Club Stockholm 5-6/11
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Maud Olsen Johansson EX1 (2)
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Raymond Alessandro Saetre EX1 (3)
ÖSTK Östkatten Norrköping 15/10
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 11 Marie Westerlund EX1 (2)
MSK Mellansvenska Kattklubben Eskilstuna 17/9
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 12, Grupp 4 Hannah Jensen EX1 (4)
OBS! Det som skrivs inom parentes är det sammanlagda antalet honor som tävlade i gruppen.
Upp!
MSK Mellansvenska Kattklubben Eskilstuna 17/9
S*Medaljens Vivienne Westwood Klass 12, Grupp 4 Hannah Jensen EX1 (4)

 

2017

 

JKK Järva Kattklubb, Stockholm 12/8
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Malin Sundqvist HP BIV NOM en röst!
SC Speed Cat Club, Stockholm 29/7
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Kristina Rautio HP NOM
NERK Nerikes kattklubb, Örebro 3/6
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Malin Sundqvist HP NOM

2016

JKK Järva kattklubb, Solvalla 13-14/8
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Hannah Jensen HP 2:a i BIV & ring NOM
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Mats Askett HP NOM
UK Uppsala kattklubb, Uppsala 18-19/6
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Sirpa Lindelöf HP NOM
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Mats Askett HP BIV-T NOM
GEK Gestrica kattklubb, Sandviken 21-22/5
SC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 1 Michael Edström HP BIV NOM
GIC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 3 Jörgen Frithiof CACS BIV NOM
FRÄSET Fräsets kattklubb Rasbo 27-28/2
GIC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 3  Karl Preiss CACS BIV NOM BIS
GIC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 3  Åsa C Hammarlund  CACS BIV NOM

2015

BIRKA Birka kattklubb Sollentuna 21-22/11
GIC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 3 Dorte Kaae CACS NOM
GIC SE*For Keeps Pat Benatar, DVM Klass 3 Geir Edvardsen  CACS, 2/3 i BIV NOM
ALFA Alfakatten Upplands Väsby 31/10
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Glenn Sjöbom CACS BIV-T NOM BIS
Distinguished Variety Merit
WW World Winner Show 2015, Malmö 24-25/10
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Jörgen Billing CACS, 3:e bästa hona
MSK Mellansvenska Kattklubben Eskilstuna 5/9
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Lena Björkander CACS
NERK Nerikes Kattklubb Örebro 7/2
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Maud Olsen Johansson CACS (2) 2/8 i BIV NOM
FRÄS Fräsets Kattklubb Rasbo 3-4/1
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Mats Askett EX2
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Karl Preiss  CACS, 2 i BIV, upp till nom

2014

RUROK Kirkkonummi, Finland 20-21/12
GIC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 3 Kristiina Rautio CACS BIV (mot den bäst rankade honan Kat. II i Finland) 2/4 i NOM
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Tellervo Kass  CAGCIB, 2:a i BIV Grand Int. Champion
BIRKA Birka Kattklubb Skogås 22-23/11
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Lone Lund CAGCIB NOM
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Geir Edvardsen  CAGCIB NOM
JKK Järva Kattklubb Solvalla 23-24/8
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Jörgen Frithiof CAGCIB (2)
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Aliosha Romero  CAGCIB, upp till NOM

2013

DÄK Dalälvskatten Borlänge 28-29/9
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Åsa Hammarlund CAGCIB
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Robert Lubrano CAGCIB, upp till nom
SW'2013 Scandinavian Winner Show 2013 Norrköping 14-15/9
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Anne Køhn CAGCIB
BURAK Buskerud Raskatteklubb Solbergelva 17-18/8
IC SE*For Keeps Pat Benatar Klass 5 Olga Komissarova Ex2
CH SE*For Keeps Pat Benatar Klass 7 Tellervo Kass CACIB Internationell Champion
TCC Top Cat Club Sollentuna 3-4/8
CH SE*For Keeps Pat Benatar Klass 7 Raymond Alessandro Saetre  
CH SE*For Keeps Pat Benatar Klass 7 Kristiina Rautio CACIB, 2/3 i BIV
JKK Järva Kattklubb Västerhaninge 20-21/7
CH SE*For Keeps Pat Benatar Klass 7 Jörgen Frithiof CACIB, 3/4 i BIV. Bäst pälskvalité för dagen!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 9 Letje Röhr-Dubbeld CAC (2) Champion
GEK Gestrica Kattklubb Gävle 6-7/7
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 9 Michael Edström CAC, 2/7 i BIV
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 9 Anne Køhn CAC BIV NOM BIS
SUK Sundsvalls Kattklubb Sundsvall 29/6
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Anne Veland
EX1 BIV NOM & förlorade på lotten! :(
2:a plats i "Bäst I Ras" och 3:e plats i "Bästa Öron" på Skogkattslingans special.
NERK Nerikes Kattklubb Örebro 15-16/6
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Hannah Jensen
EX1 (3)
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Aliosha Romero EX1 (4) BIV NOM
NORAK Norsk Rasekatt Klubb Oslo 8-9/6
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Michael Edström EX1 (2)
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Veikko Saarela EX1 (2) 2/7 i BIV
HÄK Hälsingekatten Bollnäs 25-26/5
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Sirpa Lindelöf
EX1 (2) BIV NOM BIS
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Mats Askett EX1 BIV NOM BIS
Vann 1:a pris för "Bästa Ögon" och blev även "Bäst i Ras" på Skogkattspecialen.
VRK Västerås Kattklubb Västerås 4-5/5
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Hannah Jensen EX1 BIV NOM BIS & Bästa Skogkattpälsen för dagen!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Michael Edström EX1 BIV NOM 2/5 röster!
BJK Björkstakatten Umeå 13-14/4
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Anette Engvall EX1 (2) BIV NOM & 2 röster!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Michael Edström EX1 (2) BIV NOM
SK Stockholms Kattklubb Sollentuna 30-31/3
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Åsa Hammarlund EX1 (2) NOM & 1 röst!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Jørgen Billing EX1
SC SpeedCat Sollentuna 9-10/3
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Anette Engvall EX1 BIV, upp till nom
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Maud Olsen Johansson EX1 NOM BEST IN SHOW!!
ÖSTK Östkatten Nyköping 3/3
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 11 Jørgen Billing EX1 (2) BIV NOM
NERK Nerikes Kattklubb Örebro 2-3/2
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Anne Køhn EX1 (2) BIV NOM & 2 röster!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Lena Björkander EX1 (2) NOM & 1 röst!
JKK Järva Kattklubb Sollentuna 19-20/1
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Glenn Sjöbom EX1 NOM & 1 röst!
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Jörgen Frithiof EX1
FRÄSET Kattklubben Fräset Rasbo 5-6/1
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Dorte Kaae EX1 BIV NOM
SE*For Keeps Pat Benatar Klass 12 Pia Nyman EX1 NOM & 1 röst!

 

 

2017

NERK Nerikes kattklubb, Örebro 21/1
CH SE*For Keeps Beth Klass 7 Mirek Skotarczyk CACIB
FRÄS Fräsets kattklubb, Uppsala 7-8/1
CH SE*For Keeps Beth Klass 7 Zvezdan Memedov CACIB
SE*For Keeps Beth Klass 9 Glenn Sjöbom CAC Champion

2016

BIRKA Birka kattklubb, Sollentuna 19-20/11
SE*For Keeps Beth Klass 9 Anna Wilczek CAC NOM
SE*For Keeps Beth Klass 9 Annika Berner CAC
MSK Mellansvenska kattklubben, Solvalla 3/9
SE*For Keeps Beth Klass 11 Mats Askett EX1 NOM
JKK Järva kattklubb, Solvalla 13-14/8
SE*For Keeps Beth Klass 11 Hannah Jensen EX1
SE*For Keeps Beth Klass 11 Mats Askett EX1 NOM
UK Uppsala kattklubb, Uppsala 18-19/6
SE*For Keeps Beth Klass 12 Sirpa Lindelöf EX1 BIV-T NOM BIS
SE*For Keeps Beth Klass 12 Mats Askett EX2 (4)
Kullklass lördag Klass 18 Sirpa Lindelöf BIS-KULL (3)
GEK Gestrica kattklubb, Sandviken 21-22/5
SE*For Keeps Beth Klass 12 Michael Edström EX1 BIV NOM
SE*For Keeps Beth Klass 12 Jörgen Frithiof EX1



 

 Upp!